REKONSTRUKCJA

Jedną z największych zalet butów szytych metodą ramową ("Goodyear Welted") jest możliwość wymiany zużytej podeszwy na nową. W Loake jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy zaoferować właścicielom butów Loake możliwość rekonstrukcji, a tym samym przedłużenia życia butów na kolejny okres. 

 

Zapraszamy do obejrzenia wideo, w którym zaprezentowane są kolejne kroki w procesie rekonstrukcji:

Kiedy buty nadają się do rekonstrukcji?

Aby buty szyte metodą ramową wytrzymały jak najdłużej jest bardzo ważne, aby zostały oddane do rekonstrukcji w odpowiednim momencie. Ten odpowiedni moment jest wtedy, kiedy skóra podeszwy jest miękka. 

 

Nie należy czekać, aż w podeszwie zrobi się dziura, gdyż może to doprowadzić naruszenia konstrukcji buta, a przez to nawet uniemożliwić wymianę podeszwy.

Jakie elementy są wymieniane w trakcie rekonstrukcji?

Podczas rekonstrukcji wymieniamy przede wszystkim podeszwy, zarówno skórzane, jak i gumowe. Ponadto, wymieniany jest korek, podpiętek, zapiętek (jeśli jest to potrzebne) oraz sznurowadła. Cały proces w fabryce trwa ok 4 tygodni i zawiera m.in. takie kroki jak: 

  1. Wymiana podeszwy.

  2. Montowanie nowych obcasów. 

  3. Naciąganie cholewki na kopyto, które było wykorzystane przy produkcji butów, po to, aby buty powróciły do pierwotnego kształtu

  4. Odświeżanie wyglądu cholewki m.in. polerowanie. 

W większości przypadków każda para butów Loake może zostać poddana rekonstrukcji, natomiast, finalna odpowiedź czy buty można zrekonstruować jest podawana dopiero po ocenie szewców z Kettering. 

Uwaga: nie wykonujemy rekonstrukcji butów, które nie były wyprodukowane przez firmę Loake, ani, które były już zrekonstruowane przez inną firmę/szewca.

 

Niektóre rodzaje butów, np. buty żeglarskie, sneakersy, nie mogą być zrekonstruowane. W razie wątpliwości, proszę się z nami skontaktować. 

Jak można oddać buty do rekonstrukcji?

W SALONIE LOAKE

 

Buty można przynieść do salonu Loake. Na miejscu od razu wstępnie ocenimy, czy buty można jeszcze zrekonstruować. Za rekonstrukcję można zapłacić gotówką, bądź kartą.

PRZESYŁKA DO SALONU W WARSZAWIE

 

Buty można również przesłać do naszego salonu.

 

Krok 1: Należy ściągnąć (Ściągnij PDF), wydrukować oraz wypełnić formularz, a następnie dołączyć go przesyłanych butów.  

Krok 2: Buty wraz z formularzem należy przesłać na adres: Salon Loake, Chmielna 30, 00-020 Warszawa

**UWAGA** Buty zostaną przesłane z powrotem w nowych pudełkach, a tym samym nie mamy możliwości zwrotu butów w pudełkach, w których zostały do nas wysłane. Nie możemy gwarantować zwrotu załączonych prawideł, woreczków na buty, itp, dlatego prosimy o przesyłkę tylko butów. 

Krok 3: Wykonanie przelewu zgodnie z wybranym rodzajem podeszwy oraz dostawy. Dane do przelewu:

  • Numer Rachunku: 06 1950 0001 2006 7348 0554 0008

  • Nazwa: Salon Loake

  • Adres: Chmielna 30, 00-020 Warszawa

  • Tytuł przelewu: Rekonstrukcja + [imię i nazwisko]

Ile kosztuje rekonstrukcja?

*Jeśli buty nie będą odebrane z salonu, prosimy o dodanie do ceny kosztów przesyłki.

 

 

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji:

mampytanie@loakepolska.pl 

+48 500 831 668