8 porad jak dbać o skórzane buty

Kupileś swoje pierwsze skórzane buty, bądź masz już skórzane buty, ale zastanawiasz się, czy dobrze o nie dbasz? Jeśli tak, to przeczytaj 8 porad jak zadbać o skórzane buty, zwłaszcza buty Loake : ) aby mogły nam służyć przez lata.

  1. Zanim wyjdziesz w butach, porządnie ja nawoskuj oraz wyszczotkuj. Będzie to zabezpieczenie na wypadek deszczu. Poza tym, najlepiej, aby kilka pierwszych wyjść w butach ze skórzaną podeszwą, odbyło się, kiedy jest sucho. Będzie to idealny moment, aby na podeszwie uzbierały się drobne kamyczki, czy pył, które będą dodatkowo chronić przed wilgocią i deszczem.

  2. Najważniejsze dla pielęgnacji butów są prawidła, najlepiej cedrowe. Buty powinno się trzymać na prawidłach zawsze, gdy butów nie mamy na nodze. Drewno wchłania wilgoć i pomaga butom wyschnąć. Ponadto, dzięki prawidłom buty utrzymują oryginalny kształt.

  3. Kup przynajmniej 3 pary butów i regularnie je zmieniaj. Idealnie jest nosić parę butów przez cały dzień, a potem pozostawić ją do wyschnięcia na następne dwa dni.

  4. Jeśli doszło do zamoczenia butów, należy je pozostawić do wyschnięcia na co najmniej trzy dni. Jeśli podeszwa i wkładka nie wyschły całkowicie, a będą nadal używane, może je szybko uszkodzić

  5. Mokre buty należy wytrzeć suchym ręcznikiem i pozostawić na prawidłach do powolnego wyschnięcia. Ważne jest, aby nie kłaść butów blisko kaloryfera, bądź innego źródła ciepła, gdyż nie jest to dobre dla skóry.

  6. Po wyschnięciu, buty należy nakremować, nawoskować i wyszczotkować. Ostatnim etapem będzie polerowanie i wycieranie bardzo cienką szmatką.

  7. Jeżeli zauważycie dziurę na jednej podeszwie, nie czekajcie aż pojawi się na drugiej. Pierwsza dziura może powiększyć się do takiej wielkości, że dostanie się do korka i bardzo uszkodzi konstrukcję buta. Nigdy nie zwlekaj z rekonstrukcją. Warto również dodać, że dziura na jednej podeszwie, to nie jest wada jakościowa, a wynika po prostu z naturalnie cięższego nacisku na jedną połowę ciała, a tym samym większego “zużycia” jednej podeszwy.

  8. W każdym przypadku należy zainwestować w dobre prawidła, łyżkę do butów, kremy, woski i szczotki. Sprawdź ofertę przedstawicieli Loake w Polsce: http://loakepolska.pl/gdziekupic.

Rekordzista wśród klientów Loake miał swoje buty przez … 45 lat! Dlatego, jeśli lubisz swoje skórzane buty, to dbaj o nie, a będą z Tobą przez lata!

#pielegnacjaobuwia #wymianapodeszwywbutachLoake #pielegnacjabutow #rekonstrukcjabutow #skorzanebuty #jakpielegnowacbuty #butyLoakewPolsce #jakdbacobuty #rekonstrukcjabutowangielskich #LoakePolska #jakpielegnowacskorzanebuty #butyangielskie #butyLoake #jakdbacoskorzanebuty #skorzanebutymeskie

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie