top of page

8 porad jak dbać o skórzane buty

Zaktualizowano: 24 cze 2021

Kupileś swoje pierwsze skórzane buty, bądź masz już skórzane buty, ale zastanawiasz się, czy dobrze o nie dbasz? Jeśli tak, to przeczytaj 8 porad jak zadbać o skórzane buty, zwłaszcza buty Loake aby mogły nam służyć przez lata.

Pielęgnacja

Zanim wyjdziesz w butach, porządnie ja nawoskuj oraz wyszczotkuj. Będzie to zabezpieczenie na wypadek deszczu. Poza tym, najlepiej, aby kilka pierwszych wyjść w butach ze skórzaną podeszwą, odbyło się, kiedy jest sucho. Będzie to idealny moment, aby na podeszwie uzbierały się drobne kamyczki, czy pył, które będą dodatkowo chronić przed wilgocią i deszczem.


Prawidła

Najważniejsze dla pielęgnacji butów są prawidła, najlepiej cedrowe. Buty powinno się trzymać na prawidłach zawsze, gdy butów nie mamy na nodze. Drewno wchłania wilgoć i pomaga butom wyschnąć. Ponadto, dzięki prawidłom buty utrzymują oryginalny kształt.


Zmieniaj buty

Kup przynajmniej 3 pary butów i regularnie je zmieniaj. Idealnie jest nosić parę butów przez cały dzień, a potem pozostawić ją do wyschnięcia na następne dwa dni.


Odpowiednio wysusz buty

Jeśli doszło do zamoczenia butów, należy je pozostawić do wyschnięcia na co najmniej trzy dni. Jeśli podeszwa i wkładka nie wyschły całkowicie, a będą nadal używane, może je szybko uszkodzić


Mokre buty należy wytrzeć suchym ręcznikiem i pozostawić na prawidłach do powolnego wyschnięcia. Ważne jest, aby nie kłaść butów blisko kaloryfera, bądź innego źródła ciepła, gdyż nie jest to dobre dla skóry.


Po wyschnięciu, buty należy nakremować, nawoskować i wyszczotkować. Ostatnim etapem będzie polerowanie i wycieranie bardzo cienką szmatką.


Naprawa skórzanej podeszwy

Jeżeli zauważycie dziurę na jednej podeszwie, nie czekajcie aż pojawi się na drugiej. Pierwsza dziura może powiększyć się do takiej wielkości, że dostanie się do korka i bardzo uszkodzi konstrukcję buta. Nigdy nie zwlekaj z rekonstrukcją. Warto również dodać, że dziura na jednej podeszwie, to nie jest wada jakościowa, a wynika po prostu z naturalnie cięższego nacisku na jedną połowę ciała, a tym samym większego “zużycia” jednej podeszwy.


Używaj dobrej jakości środków do pielęgnacji obuwia

W każdym przypadku należy zainwestować w dobre prawidła, łyżkę do butów, kremy, woski i szczotki.


Sprawdź ofertę tutaj.


Rekordzista wśród klientów Loake miał swoje buty przez 45 lat! Dlatego, jeśli lubisz swoje skórzane buty, to dbaj o nie, a będą z Tobą przez lata!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 commentaire


Michal Sámek
Michal Sámek
21 mai 2021

😮

J'aime
bottom of page