Sztuka lustrzanego połysku

Gdy o nasze skórzane, klasyczne buty prawidłowo zadbamy, czyszcząc je, szczotkując i impregnując, pozostaje do zrobienia jedna rzecz – swoista wisienka na torcie. Mowa oczywiście o lustrzanym połysku, który da naszym butom niepowtarzalnego charakteru, formalności i będzie przyciągać spojrzenia. Jak jednak taki połysk osiągnąć?


Niegdyś osiągnięcie połysku na butach zlecano specjalistom, tak zwanym pucybutom, którzy swoje stanowiska mieli w każdym większym mieście, czy nawet w każdym popularnym hotelu. Teraz jednak zawód ten jest niemal na wymarciu, a panowie, którzy chcą by ich buty były niepowtarzalne muszą sami posiąść wiedzę i umiejętności konieczne do wypracowania “lustra”, o które pyta wielu obuwniczych pasjonatów. Jeśli posiadamy już swoją wymarzoną parę Loake, pozostaje jedynie wykonać kolejny krok.


Do uzyskania pożądanego efektu w możliwie niskim czasie i nakładzie pracy konieczne będą dwa produkty – wosk Saphir High Gloss oraz Saphir Mirror Gloss. Pierwszy z produktów jest bardziej plastyczny w swojej strukturze i jest konieczny do stworzenia tak zwanej “bazy”, czyli 3-4 pierwszych warstw wosku, które następnie polerujemy z odrobiną wody, dla uzyskania delikatnego połysku. Jest to produkt z pewnością łatwiejszy w użyciu niż Mirror Gloss, będący świetnym punktem wejścia dla osób, które chcą nabrać doświadczenia w kwestiach pielęgnacji obuwia. Nawet parę warstw wosku dodaje nowego charakteru klasycznym butom, jednocześnie spełniając funkcje praktyczne – chroniąc skórę przed wnikaniem wilgoci i delikatnymi rysami.


Z kolei wosk Mirror Gloss ze względu na odrobinę inny skład oraz swoje przeznaczenie, charakteryzuje się znacznie większą twardością. Jest to zdecydowanie produkt dedykowany dokonaniu ostatnich szlifów i doprowadzeniu lustra do perfekcji. Choć możliwe jest osiągnięcie lustrzanego połysku z użyciem samego wosku High Gloss, to zastosowanie wyspecjalizowanego produktu jak Mirror Gloss może znacznie ułatwić cały proces. Choć wymaga on użycia większej ilości wody i wyczucia w polerowaniu, to wybacza on więcej błędów, które można z odrobiną wprawy szybko skorygować.


Z pewnością Mirror Gloss nie jest magicznym środkiem, który sprawi, że pomimo braku doświadczenia uda nam się od razu uzyskać idealne lustro. By je osiągnąć potrzebne jest dużo pracy, a przede wszystkim wprawy i wyczucia, które nabyć można jedynie poprzez praktykę. Taką wiedzą oraz doświadczeniem chętnie podzielą się nasi doradcy w salonach, którzy niejedną parę Loake doprowadzili do lustrzanego połysku. Aby skorzystać z ich umiejętności wystarczy zapisać się na szkolenie pielęgnacji obuwia dedykowane między innymi lustrzanemu połyskowi, które organizowane jest cyklicznie w każdym z naszych salonów stacjonarnych. Można to zrobić tutaj (KLIK).

Autor: Jarosław Seredyński

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie