Przepraszamy, ale z białymi skarpetkami nie wpuszczamy!

Jednym z zagadnień, które dręczą mężczyzn podczas ubierania się jest pytanie o wybór skarpetek. Tak, skarpetek. Jakkolwiek na pierwszy rzut oko niewidoczne, mogą właścicielowi przynieść wstyd, kiedy już ich widok i niedopasowanie wyjdzie na światło dzienne. Zresztą, pewnie sam miałeś okazję dostrzec, na którymś z kolejnych spotkań biznesowych, dobrze wyglądającego kolegę z pracy, który bardzo niedobrze dobrał sobie skarpetki i tym samym zepsuł swój całościowy wizerunek.

Pierwsza zasada.

Podstawowa zasada skarpetkowego savoir vivre’u brzmi: skarpetki powinny być: do pary, czyste i bez dziur. Mam nadzieję, że dla wszystkich czytających tego bloga jest to oczywista oczywistość, natomiast zawsze warto to napisać, jeśli, nie-daj-boże, komuś ta zasada umknęła.

Druga zasada.

Sprawdzi się ona w 90% wszystkich przypadków – skarpetki dobieramy do spodni (NIE do butów). Przy tej zasadzie zakładamy, że wcześniej już właściwie dobrałeś buty do ubrania, np. brązowe oksfordy do grantowego garnituru, a skarpetki będą stanowić swojego rodzaju pomost między butami, a górną częścią stroju. Aby najlepiej zobrazować tą zasadę zapamiętaj, aby do czarnych spodni garniturowych ubrać eleganckie, gładkie czarne skarpetki, a do brązowych spodni, skarpetki brązowe. Dzięki takiemu połączeniu, Twoja noga się optycznie wydłuży, a skarpetki będą się ładnie komponować ze strojem, a nie mu przeszkadzać.

Trzecia zasada.

Białe skarpetki ubieraj tylko do sportowych butów! Jeśli idziesz na siłownie, bądź pobiegać, białe skarpetki są w porządku. W zasadzie będą pasować nawet lepiej niż jakiekolwiek innego koloru skarpetki. Natomiast, poza momentami, w których będziesz wykonywać bardzo aktywne fizycznie czynności, białym skarpetkom mówimy: NIE!

Czwarta zasada.

Nie pokazujemy nogi. Zasada może wydawać się trochę archaiczna, ale wciąż obowiązuje. Skarpetki powinny być takiej długości, aby nawet przy siedzeniu nie odsłaniały gołej nogi.

Piąta zasada.

Do eleganckich butów dobieramy eleganckie skarpetki. Niestety, równie często popełniany błąd – zakładanie sportowego rodzaju skarpetek do garnituru. Przez sportowe skarpetki, mam na myśli skarpetki, które najczęściej są grubsze i mniej przylegają do nogi. Tym samym, nie wystarczy, aby dobrać skarpety kolorystycznie (zasad#2), ale należy je również dopasować pod względem tekstury. Skarpetki garniturowe powinny być gładkie, wysokie i relatywnie cienkie.

Dla wtajemniczonych.

Gdy stosujesz już 5 podstawowych zasad, jak dobierać skarpetki do stroju, czas na przejście na wyższy poziom, gdyż skarpetki mogą być najciekawszym elementem Twojego stroju! Możesz je dobrać np. do koloru swojego krawata, muszki, oczu, czy pióra. Możesz również założyć skarpetki różnokolorowe w ciekawe wzory, oferowane np. przez markę Happy Socks w sklepie Le Premier.


Skarpetki, skarpetkami, ale i tak najważniejsze są buty : ) Zobacz, gdzie możesz już teraz kupić swoją nową parę butów.


#jakdobracskarpetki #skarpetkiHappysocks #koloroweskarpetymeskie #jakwybracskarpetymeskiedogarnituru #czyskarpetkidobieramydobutow #skarpetkimeskie #jakdobracskarpetkidogarnituru #koloroweskarpetkimeskie #jakdobracskarpetkidostroju #butyLoake #jakwybrackolorskarpetek

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie