Poznasz mężczyznę eleganckiego po butach jego!

Craig Langdale, redaktor portalu o modzie męskiej MensWear Style w Wielkiej Brytanii, zapytany o wybranie butów, który każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w szafie, zaproponował pięć różnych modeli. Tak Panowie, pięć! Czy macie już u siebie więcej niż jeden?

Buty typu OKSFORD

Buty typu Oksford, pomimo tego, że mają nazwę nasuwającą od razu Uniwersytet Oksfordzki, pochodzą jednak ze Szkocji. Są to zdecydowanie najbardziej ponadczasowe eleganckie buty męskie. Dostępne w wielu kształtach i kolorach pozwalają każdemu mężczyźnie znaleźć parę odpowiednią dla siebie. Wybierz skórzane na bardziej formalna, a zamszowe na mniej formalne okazje, a (prawie) nie musisz się już martwić o resztę stroju. Tylko pamiętaj, aby były zadbane!


Buty typu CHELSEA

Swoje początki buty typu Chelsea miały w … damskiej garderobie. Jednak nie trwało to długo zanim trafiły również do szafek z butami męskimi. Elementem charakterystycznym jest pasek z gumy umieszczony z boku buta, który nie tylko umożliwia łatwe zakładania/ściąganie, ale i powoduje, że but idealnie przylega do kostki. Doskonale pasują do wąskich spodni, np. dżinsów.


Buty typu BROUGE

Najbardziej wyrafinowane zdobienia znajdziesz na butach typu Brouge. Buty takie są zdecydowanie mniej, niż bardziej formalne, ale dodadzą niezapomnianego szyku np. ciemnym dżinsom z podwiniętymi nogawkami. Załóż brogsy, a dasz światu znać, że dbasz i myślisz o swoim wyglądzie!


Buty typu MONK

Buty z podwójną, bądź pojedynczą klamrą to dwie najczęściej spotkane wariancje butów typu Monk. Zaprojektowane bez sznurowadeł, świetnie wyglądają z eleganckimi spodniami. Nie zwiedź się jednak elegancją Monka, gdyż daleko mu do formalności Oksfordów. Ulubieńcy prawników.


Buty typu LOAFER

Pomimo swojego old-school’owego wyglądu, buty typu Loafer, to zdecydowanie najbardziej komfortowe buty. Bez sznurowadeł, czy klamry, o solidnej konstrukcji, są ciekawą opcją na formalne spotkania. A jeśli masz w sobie odrobinę szaleństwa, załóż wąskie spodnie typu chinos oraz Penny-Loafers koniecznie bez skarpetek. Wrażenie murowane!


Wszystkie zaprezentowane modele marka Loake oferuje w wielu wariantach. Zobacz, gdzie możesz już teraz kupić swoją nową parę butów.


#eleganckiebutymeskie #butyLoakewPolsce #brogsy #LoakePolska #butytypubrouge #butytypuOksford #butyangielskie #butyLoakeOksfordy #butyLoakeangielki #butyLoake #skorzanebutymeskie

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie