Panowie, do szczotek!

Temat pielęgnacji obuwia jest bardzo obszerny. Wiedzę na ten temat można posiąść czytając wpisy na naszej stronie, pytając doradców w salonach, czy też uczestnicząc w szkoleniach. Wystarczy trochę teorii, odpowiednie kosmetyki, odrobina wprawy i nasze buty będą wyglądały schludnie. Jeśli zapytacie, co jest najważniejszym produktem, bez którego Wasze buty się nie obędą, to odpowiedź nie będzie wcale brzmiała – krem. Nie będzie to też wosk. Najważniejsza jest… szczotka. Rzecz tak oczywista, że aż pomijana. Wielokrotnie zaskakujemy naszych klientów tym, jak uniwersalnym produktem jest dobrej jakości szczotka do butów i stąd pomysł na tekst o tej tematyce.


Po pierwsze, szczotka jest podstawowym narzędziem, które służy do utrzymania czystości buta. Jeśli nie sprawdzamy wytrzymałości naszego obuwia w błocie, a poruszamy się w nich głównie w terenie zabudowanym, to najczęściej wystarczy buta dokładnie wyszczotkować, aby ten odzyskał swój blask. W ten sposób pozbędziemy się drobnego brudu i kurzu z cholewki, a ta będzie wyglądać na odświeżoną. Naprawdę, nie trzeba kremować i pastować butów co tydzień. Ba, jest to nawet niewskazane, ponieważ możemy przetłuścić buta i nie należy tego robić zbyt często. Wystarczy użyć samej szczotki, jeśli jest taka potrzeba i gotowe. Dobrym nawykiem jest poświęcenie minuty przed wyjściem z domu na szczotkowanie zakładanej pary. Efekt gwarantowany!


Po drugie, szczotki używamy w zasadzie w czasie wszystkich procesów pielęgnacyjnych. Zanim nakremujemy buta, należy go wcześniej wyszczotkować. To samo należy zrobić po nałożeniu kremu, aby ściągnąć jego nadmiar i podgrzać skórę cholewki, która nabierze koloru i delikatnego połysku. Podobnie używamy szczotki, kiedy korzystamy z produktów takich jak renowator czy cleaner.

Po trzecie, jeśli ktoś nie lubi polerowania buta za pomocą szmatki, może wykorzystać do tego zabiegu szczotkę. Efekt nie będzie może tak spektakularny, ale na pewno jest to metoda szybsza i dobrze sprawdzająca się, jeśli używamy samej pasty woskowej. Czasami wystarczy nałożyć na zadrapanie odrobinę wosku, użyć szczotki i problem z głowy. Można zrobić to „na sucho”, w przeciwieństwie do tradycyjnego polerowania, podczas którego wykorzystujemy również wodę.

Po czwarte, szczotka bardzo pomaga dotrzeć do miejsc trudno dostępnych w bucie i z powodzeniem pozwoli nam zająć się nie tylko cholewką, ale też językiem czy ramą.


Na koniec, czym charakteryzuje się dobra szczotka? Nie jest to skomplikowany produkt, ale powinien być on wykonany z drewna oraz końskiego włosia, które jest miękkie i nie uszkodzi skóry buta. Należy wystrzegać się twardych szczotek, które mogą zarysować powierzchnię cholewki.

To co? Panowie, do szczotek!

Autor: Wojciech Markowski

1 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie