O długości i szerokości buta

Dobre buty to przede wszystkim buty wygodne, a podstawą wygodnych butów jest ich prawidłowy rozmiar. Oprócz właściwie dobranej długości buta, równie ważna jest jego szerokość, zwana tęgością. Angielskie buty męskie są zwykle wytwarzane w kilku różnych tęgościach – E (5), F (6), G (7) i H (8). Tęgość E jest przeznaczona do mniejszej stopy, F oznacza środkowy zakres tęgości, buty oznaczone G są szerokie, a te oznaczone H, konsekwentnie, są bardzo szerokie.

Jeśli tęgość buta jest oznaczona dodatkowo X, oznacza to, że but jest dodatkowo o połowę szerszy. Na przykład but oznaczony FX będzie miał tęgość między wielkością F i G.

W mierzeniu szerokości buta nie ma ogólnie obowiązującej normalizacji, gdyż wszystko zależy od konkrtengo modelu. Warto jednak dodać, że firma Loake ma przynajmniej niezmienioną „rozmiarówkę” od 130 lat.

Zdecydowana większość butów Loake jest produkowana w tęgości F, ponieważ jest to najczęstsza tęgość występująca na całym świecie. Oprócz tego można również kupić buty o tęgości G.

Buty Loake są sprzedawane zgodnie z numeracją angielską, czyli od rozmiaru 5 po 13. Poniżej tabelka z porównaniem rozmiarów wg systemu z USA, UK i UE.


Podsumowując – nawet znając naszą najczęściej używaną wielkość i szerokość buta, każdy nowy model najlepiej zmierzyć przed zakupem.

#tegoscbuta #dostepneszerokoscibutow #szerokoscbuta #tegoscbutowLoake #butyLoakewPolsce #LoakePolska #butyangielskie #butyLoake #jakwybractegoscbuta #dostepnewielkoscibutowLoake

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie