Najlepszy model butów “na co dzień”

Często w salonie dostajemy pytanie “jakie będą najlepsze buty na co dzień”? A wtedy bez wahania polecamy model Heston.

Andrew Loake zapytany, jaki jest jego ulubiony typ butów, bez wahania odpowiedział, że są to brogsy – najlepiej brązowe. Dlaczego? Bowiem pasują niemal do wszystkiego; od dżinsów po garnitur. Trudno się z Nim nie zgodzić, bowiem rzeczywiście; brogsy to jedne z najbardziej uniwersalnych typów męskich butów, które możemy założyć praktycznie do każdego codziennego zestawu. Zaznaczam, iż do codziennego, bowiem brogsy nigdy nie zastąpią klasycznych czarnych oksfordów, lekkich lofaresów, czy smukłych sztybletów. Każdy typ obuwia ma swoje przeznaczenie, jednak naszym zdaniem, jeżeli poszukujecie jednych i wielofunkcyjnych butów, brogsy będą właściwym wyborem.

Czym są brogsy? Są to buty, które goszczą w świecie klasycznej męskiej elegancji od przynajmniej stu lat. Dziś – przynajmniej w Polsce – przeżywają one swoisty renesans, bowiem coraz więcej panów pyta właśnie o ten typ obuwia. Nie dziwi nas to, gdyż rzeczywiście – mogą one być z powodzeniem ubrane na większość codziennych okazji; do pracy, na spacer, spotkanie biznesowe, na randkę, czy weekendowy wypad za miasto. Niestraszne są im wytarte dżinsy, klasyczne chinosy, mięsista flanela, szorstki tweed, czy gładka czesankowa wełna. Wszystko zależy od okazji, proporcji oraz faktury tak samych butów, jak i reszty ubioru – chociaż najważniejsza w tym wszystkim jest pewność siebie. Pewność, że wyglądamy schludnie, elegancko i nie wzbudzamy niepotrzebnych sensacji – a raczej uznanie i podziw 🙂Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić jeden z naszych najpopularniejszych modeli o wdzięcznej nazwie Heston.

Heston jest klasycznym pełnym brogsem z kolekcji Loake 1880 i od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Występuje zarówno w kolorze czarnym, jak i w ciemno mahoniowym. Jego niewątpliwą – acz nie od razu widoczną – zaletą jest wszyta gumowa zelówka. Jej wykonanie jest o tyle ciekawe, iż nie jest zwykłym, naszytym kawałkiem gumy. Rzemieślnik wykonujący podeszwę musi sobie zadać niemało trudu, aby wykonać ją perfekcyjnie. Pierw skóra podeszwowa zostaje pocieniona z 5 do 2 mm, a następnie w wolne miejsce naszywana jest zelówka. Taka konstrukcja ma ten plus, iż nie podwyższa buta i nie tworzy swoistego uskoku – zamiast tego możemy cieszyć się niezaburzoną linią podeszwy, której niestraszna jest kapryśna pogoda 😉 Poza tym, tego typu konstrukcja nadal zachowuje wiele zalet typowej skórzanej podeszwy, a jednocześnie zapewnia antypoślizgowość oraz ochronę przed wilgocią. Poniżej kilka detali modelu Heston:

  1. Typ obuwia: Oksfordy (wiedenki)

  2. Konstrukcja: szyte ramowo (Goodyear Welted)

  3. Kolekcja: 1880

  4. Kopyto: Claridge

  5. Tęgość: F (średnia)

  6. Skóra: Cielęca

  7. Podeszwa: Skórzano-gumowa

  8. Możliwość rekonstrukcji: Tak

  9. Miejsce produkcji: Anglia

  10. KUP ONLINE: www.lepremier.pl/heston

Skąd wzięła się u projektant modelu Heston inspiracja dla jego nazwy? Cytując Tadeusza Sznuka: “Nie wiem, choć się domyślam” i my oczywiście również się domyślamy! Po pierwsze,tak, jak w przypadku innych modeli z kolekcji 1880, na pewno była to urokliwa miejscowość o nazwie Heston; położona na zachód od Londynu na trasie prowadzącej do Newport oraz Bristolu, należąca do hrabstwa Middlesex. Jego historia sięga XIII-go wieku, a dziś pełni rolę przedmieścia brytyjskiej stolicy.A jak Wy lubicie nosić brogsy? Bardziej na luzie, czy może do garnituru? Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście, zapraszamy do salonów firmowych Loake w Warszawie, Katowicach i Poznaniu, gdzie z pewnością doradzimy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. I co najważniejsze: będziecie mogli przymierzyć i sami przetestować model Heston w takim kolorze i w takiej konfiguracji, jaka Wam się najbardziej spodoba 🙂

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie