Medalion, czyli znak firmowy brogsów.

O brogsach można pisać wiele. My też już parę słów na ten temat napisaliśmy, np TUTAJ. Andrew Loake uważa, i nie jest to opinia odosobniona, że są to buty najbardziej uniwersalne, które można założyć praktycznie na każdą okazję w zależności od wybranego modelu.

Co jest takiego wyjątkowego w brogsach, że nie można obok nich przejść obojętnie i albo się je kocha, albo się je nienawidzi? Oczywiście jest to kwintesencja brogsów, czyli zdobienia, zwane też ażurami! Wśród nich znajdziemy ten element, które najczęściej zauważamy, czyli medalion. Jest to charakterystyczny wzór ażurowania, który znajduje się na naszywanym nosku buta, zarówno w konstrukcji typu oksford, jak i derby. Medalion nie tylko przyciąga uwagę swoim wzorem, ale jest jednocześnie znakiem firmowym danej marki. Każda marka projektuje kilka do kilkunastu wzorów ażurów, które są jakoby zastrzeżone dla tej marki. Dlaczego “jakoby”? Bo nie znajdziecie ich w żadnym rejestrze, ale jest to niepisana dżentelmeńska umowa między angielskimi firmami, które produkują klasyczne męskie buty, że wzory są unikalne dla danego producenta.

Poniżej przedstawiamy wybrane wzory medalionów z butów Loake:

Zapraszamy wszystkich panów do odwiedzenia miejsc, gdzie można zobaczyć i kupić brogsy Loake:

  1. salon firmowy Loake przy ulicy Chmielnej 30 w Warszawie, gdzie posiadamy w stałej ofercie ponad 30 modeli brogsów w rozmiarach 6 (39,5) do 12 (47,5)

  2. sklep internetowy Le Premier (www.le-premier.pl), który jest sklep partnerskim i ma w ofercie dokładnie te same modele, które dostępne są w salonie Loake w Warszawie

  3. nasze sklepy partnerskie: www.loakepolska.pl/gdziekupic

#klasycznebuty #tęgośćbutów #butyangielki #wymianapodeszwywbucie #szerokoscbuta #eleganckiebutymeskie #butyLoakewPolsce #brogsy #brouge #butyszytemetodapasowa #SklepLoake #szerokośćbutów #SalonLoakeWarszawa #najlepszebutymeskie #klasycznebutymeskie #butymęskie #butytypuOksford #cotojesttęgość #butyangielskie #butyLoakeOksfordy #rozmiarbutów #butyLoakeangielki #butyLoake #butyLoakeDerby #jakdobraćrozmiarbutów #butyszytemetodaramowa #skorzanebutymeskie #LoakeWarszawa #Loake

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie