Jak dbać o zamszowe buty?

Pielęgnacja zamszowych butów nie jest trudna, ale warto zastosować kilka prostych porad, aby buty służyły nam dłużej.

1. Woda bez szans

Najlepiej zaraz po zakupie butów, należy użyć specjalnego sprayu impregnującego. Dzięki niemu na powierzchni buta stworzy się specjalna warstwa ochronna, która będzie zabezpieczać but przed wodą i zabrudzeniami. W teorii można taki but włożyć nawet pod kran z bieżącą wodą i nic się nie powinno stąc, ale, po co ryzykować taki piękne buty?

2. Szczotkowanie

Przed/po każdym użytkowaniu buty zamszowe szczotkujemy. Robimy to w jednym kierunku używając umiarkowanej siły. Używamy do tego szczotki z metalowym włosem. Codzienne szczotkowanie pozwoli nam oczyścić buty z zabrudzeń.


3. Spray raz w tygodniu

Impregnat warto na zamszowe buty nanosić raz w tygodniu, gdyż warstwa ochronna znika z czasem.

4. Gumka na większe problemy

Jeśli szczotka nie pomoże, polecamy użyć specjalnego bloku na plamy. Blok taki zachowuje się jak gumka szkolna – ściera miejscowo brud.


5. Na największe plamy

Jeśli ani szczotka, ani blok nie pomogły wyczyścić plam, warto użyć specjalnego sprayu do czyszczenia np. marki Loake. Należy zaaplikować odrobine sprayu na plamę, następnie wytrzeć ściereczką i spłukać pod bieżącą wodą. Buty należy pozostawić do wyschnięcia, a potem wyszczotkować jak w pkt 2.


Zobacz, gdzie możesz już teraz kupić swoją nową parę zamszowych butów Loake.

#pielegnacjaobuwia #jakpielegnowaczamszowebuty #pielegnacjazamszowychbutow #dostepnebutyLoake #pielegnacjabutow #czyszczeniebutów #jakdbacozamszowebuty #czyszczeniezamszubuty #jakpielegnowacbuty #LoakePolska #butyzamszowejakczyścić #butyzamszowepielęgnacja #wskazowkinapielegnacjezamszowychbutow #doczyszczeniazamszu #zamszowebutyjakczyścić #pielęgnacjazamszu #zamszowebutyczyszczenie #butyangielskie #butyLoakeangielki #czymwyczyścićzamsz #butyLoake

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie