Dla każdego, coś odpowiedniego, czyli 5 rodzajów podeszwy, które spotkasz w butach Loake

Buty szyte pasowo/ramowo (po angielsku Goodyear Welted) miały tradycyjnie skórzane podeszwy. W ostatnich jednak latach podeszwy z materiałów syntetycznych stały się również bardzo popularne. W związku z tym, pomimo, że wciąż większość modeli butów Loake ma podeszwę ze skóry, w odpowiedzi na potrzeby klientów, Loake wyprowadził 4 dodatkowe rodzaje podeszwy, tak, aby każdy mężczyzna znalazł odpowiedni wariant dla siebie!

Poniżej znajdziecie przegląd dostępnych rodzajów podeszwy w butach Loake’u.

PODESZWA SKÓRZANA


Skóra uważana jest wciąż za najlepszy materiał na podeszwy, przede wszystkim dlatego, że pozwala skórze oddychać, dzięki czemu nawet w ciepłe dni stopy nie pocą się (tak bardzo). Ponadto, skóra dopasowuje się do kształtu stopy, więc i chodzenie staje się bardziej komfortowe. Oczywiście, w odróżnieniu od materiałów syntetycznych, skóra szybciej się zużyje, ale i to w Loake’u nie jest problemem, gdyż szewcy w Kettering wymienią zużytą podeszwę na nową! Więcej o wymianie podeszwy znajdziecie TUTAJ.

PODESZWA DAINITE


Podeszwa Dainite jest jedną z najbardziej uniwersalnych podeszw z gumy. Jest tak zaprojektowana, aby z profilu nie wydawała się grubsza niż standardowa podeszwa skórzana (a przez to może być stosowana również w formalnych butach), ale była mniej poślizgowa oraz bardziej trwała, zwłaszcza, gdy z oknem deszcz, czy śnieg, niż podeszwa skórzana.

PODESZWA „COMMANDO”


W ofercie Loake są dwie podeszwy z gumy o bardziej siermiężnej konstrukcji. Jedną z nich jest podeszwa „Commando” o charakterystycznym „bieżniku”, dzięki któremu ma dużo lepszą przyczepność na nierównych powierzchniach. Podeszwa ta jest grubsza niż podeszwa Dainite, a przez to jest bardziej widoczna z profilu oraz jest cięższa.

PODESZWA „VICTORY”


Drugą podeszwą z kategorii „cięższych” jest podeszwa typu “Victory”. Ma podobną wagę i przyczepność, jak podeszwa Commando, ale różni się wyglądem, przez co jest używana do innych modeli obuwia.

Warto dodać, że ze względu na kształt i ciężar nie do wszystkich modeli butów Loake można swobodnie używać podeszwy typy Commando, czy Victory.

PODESZWA Z PRZYSZYTĄ ZELÓWKĄ

Ostatnim rodzajem podeszwy, który można spotkać w klasycznych butach Loake, jest skórzana podeszwa z kawałkiem gumy znajdującym się na przedniej części podeszwy. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż przy zachowaniu zalety podeszwy skórzanej (komfort i wygoda), guma dodatkowo przedłuża trwałość podeszwy, zapewnia antypoślizgowość i lepszą ochronę przed wilgocią. Ponadto, zelówka jest tak zaprojektowana, aby nie była ani cięższa, ani grubsza od samej podeszwy skórzanej, przez co, również nadaje się na formalne okazje. Oprócz modeli, które już mają fabrycznie dodaną zelówkę (np. model Heston, czy Ledbury dostępny w Salonie Firmowy Loake w Warszawie), można taką zelówkę dodać również w trakcie renowacji podeszwy do wszystkich modeli, które mają skórzaną podeszwę!

Aby zobaczyć wszystkie rodzaje podeszwy i wybrać odpowiednią dla siebie, zapraszamy do Salonu Firmowego przy Chmielnej 30 w Warszawie przez 7 dni w tygodniu!

#klasycznebuty #gdziekupicbutyLoake #SalonLoake #wymianapodeszwy #rodzajepodeszwy #eleganckiebutymeskie #butyLoakewPolsce #rodzajepodeszwywbutach #zelowanieobuwiamęskiego #LoakePolska #rodzajepodeszwywbutachmeskich #modeleLoake #SklepLoake #zelowanieobuwia #podeszwyskorzane #LoakewPolsce #SalonLoakeWarszawa #najlepszebutymeskie #klasycznebutymeskie #butymęskie #butyangielskie #butyLoake #podeszwadainite #zelowki #Loake

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie