Chukka boots, czyli idealne buty na jesień/wiosnę

Chukka boots to kolejny typ butów, które swoje początki miały w Anglii. Tym razem sięgamy do lat 40-tych XX wieku, gdzie podobne buty były używane do gry w polo, a sama nazwa chukka oznacza właśnie 6-minutową grę w polo.

Chukka boots to buty za kostkę, najczęściej produkowane ze skóry licowej, bądź zamszowej. Mają otwartą przyszwę, dwie lub trzy dziurki i bardzo prosty/klasyczny kształt, a przez co są bardzo uniwersalne. Tradycyjnie chukka boots miały skórzaną podeszwę, ale ze względu na swój „jesienny charakter” można je teraz spotkać również na podeszwie gumowej (np. Dainite), która będzie zdecydowanie lepiej służyć nam w deszczowo-śnieżne dni.

Model Pimlico


Dostępne kolory: brązowy

Podeszwa: gumowa Dainite, szyta metodą ramową (Goodyear Welted)

Wkładka: skórzana

Kopyto: Capital

Tęgość: F

Rozmiary: 6 – 13

Model Kempton


Dostępne kolory: czarny

Podeszwa: gumowa Dainite, szyta metodą ramową (Goodyear Welted)

Wkładka: skórzana

Kopyto: 026

Tęgość: F

Rozmiary: 6 – 13

Odmianą chukka boots są tzw. dessert boots, których początki sięgają podczas II Wojny Światowej. Podstawową różnicą był materiał, z którego wykonywano podeszwy, tzn. była to gumowa krepa.

Model Kalahari


Dostępne kolory: brązowy

Podeszwa: gumowa

Wkładka: skórzana

Kopyto: Oasis

Tęgość: F

Rozmiary: 6 – 13

Aby zobaczyć Chukka Boots na żywo i wybrać odpowiedni model dla siebie, zapraszamy do Salonu Firmowego przy Chmielnej 30 w Warszawie przez 7 dni w tygodniu! Więcej informacji TUTAJ.

#gdziekupicbutyLoake #dostepnebutyLoake #eleganckiebutymeskie #butyLoakewPolsce #chukkabootsnajesien #LoakePolska #chukkaboots #butyszytemetodapasowa #SklepLoake #SalonLoakeWarszawa #najlepszebutymeskie #butymęskie #butyangielskie #butyLoake #cotosachukkaboots #butyszytemetodaramowa #skorzanebutymeskie #dessertbootsnajesien #dessertboots #cotosadessertboots #Loake

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie