Chcesz dostać pracę marzeń? To się wreszcie dobrze ubierz!

Wszyscy wiemy, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Są jednak takie momenty, gdy pierwsze wrażenie będzie mieć kluczowe znaczenie dla reszty naszego życia. Takim momentem jest na pewno rozmowa kwalifikacyjna i jej potencjalne skutki. Co wpływa na pierwsze wrażenie? Oczywiście nasz język ciała, ekspresja, ubiór, a w ramach ubioru, przede wszystkim buty. Tak, buty są szalenie ważnym elementem, gdy spotyka się przyszłego szefa. Wielu menadżerów zatrudnia wizerunek i potencjał, który, między innymi, oceniają przez dbałość o szczegóły wyglądu. Innymi słowy, zwróć szczególną uwagę, jakie buty zakładasz na istotne uroczystości.

Oto pięć zasad, o których warto pamiętać przy wyborze butów na rozmowę kwalifikacyjną:

0. Czyste buty to podstawa.

Jeśli ktokolwiek z Was wpadłby na pomysł pójścia na rozmowę (bądź na JAKIEKOLWIEK inne spotkanie) w brudnych butach, to nie ma sensu dalej czytać tego artykułu.

1. Zadbane i wypolerowane buty.

Jeśli nie dbałeś o swoje buty od początku zakupu, to obojętnie ile kosztowały i kto je wyprodukował, pewnie się już nie nadają na oficjalne spotkania. To samo, jeśli buty były nieużywane i czekały na specjalną okazję – mogą być również w opłakanym stanie, gdyż, jeśli nie były trzymane w prawidłach, to straciły kształt.


Pamiętaj, jak Cię widzą, tak Cię piszą, tak, więc jeśli nie jesteś pewien, czy te buty są jeszcze dobre, czy nie, ta najwyższy czas kupić nowe!

2. Dopasowanie.

Buty to ogromnie ważny element stroju, ale nie jedyny. I niestety, nawet najlepsze buty mogą nie uratować źle dopranej marynarki, bądź niestosownego pomieszania stylu. Przy komponowaniu finalnego stroju, upewnij się, że wszystko idealnie współgra ze sobą – od koszuli po skarpetki.

3. Moda.

Rozmowa kwalifikacyjna to na pewno nie jest miejsce, aby testować nowinki z wybiegów. Jeśli się zastanawiasz, czy lepiej włożyć buty bardziej nowoczesne, bądź bardziej tradycyjne, to zawsze bezpieczniej jest pójść w klasykę, która jak wiemy, jest ponadczasowa. Na przykład, klasyczne wiedenki potrafią wyglądać bardzo elegancko, a zaraz i modnie:

Oczywiście, ten punkt nie ma zastosowania, jeśli ubiegasz się o pracę w domu mody : )

4. Kultura firmy.

Zanim pójdziesz na rozmowę, warto jeszcze sprawdzić, jaka jest kultura firmy, do której się staramy o przyjęcie. Nie mówimy tutaj o zmianie stylu pod firmę, ale przyjście w garniturze na rozmowę do startupu, gdzie pracuje dwóch developerów, może być trochę niezręczne. Tak samo niezręcznie będzie, jeśli przyjdziemy w tanich, lepionych butach na rozmowę do kancelarii adwokackiej.

Nasze ubranie, jest naszą wizytówką, jest oświadczeniem, które przekazujemy mimowolnie przechodząc przez próg pokoju, w którym będzie odbywać się rozmowa. Nie będzie tam czasu, ani okazji, aby wyjaśniać, dlaczego mamy założone trampki, albo brudne buty. Mamy jedną szansę na pierwsze wrażenie, więc warto w nie zainwestować. Z tej perspektywy, dobre buty mogą się okazać dużo bardziej intratną inwestycją, niż najlepsza lokata. Sprawdź, gdzie możesz kupić swoją nową parę Loake’ów na następną rozmowę kwalifikacyjną.


#coubraćnarozmowękwalifikacyjną #jakiebutyubracnarozmoweoprace #rozmowakwalifikacyjnastrój #jakwybracbuty #eleganckiebutymeskie #LoakePolska #cozałożyćnarozmowękwalifikacyjną #ubiórrozmowakwalifikacyjna #jaksieubracnarozmowekwalifikacyjnaoprace #pytanianarozmowękwalifikacyjną #strójnarozmowękwalifikacyjnązimą #ubiornarozmowekwalifikacyjna #butyangielskie #butyLoake #jakiebutyubracnarozmowekwalifikacyjna

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie