Butów Loake się NIE wyrzuca, czyli wszystko o rekonstrukcji butów!

Buty Loake, oprócz doskonałej jakości skóry, ręcznego wykonania, ponad stuletniej tradycji w produkcji tylko męskich butów, ogromnego wyboru rodzaju kopyt, szycia, podeszwy, czy koloru skóry, wyróżnia, zwłaszcza na polskim rynku, możliwość rekonstrukcji butów! Tak, buty Loake można zrekonstruować, a tym samym, jeśli będzie się o nie dbało, buty te mogą służyć nam nie przez lata, ale nawet kilkadziesiąt lat! 

Jak to możliwe, że buty Loake, zwłaszcza te na skórzanej podeszwie, możemy mieć przez 25 lat? Dlatego, że buty Loake są szyte ramowo (Goodyear Welted), a nie klejone, i przez to można buta rozłożyć i ponownie złożyć wymieniając zużyte elementy (podeszwa, korek) na nowe. To właśnie odróżnia mądrą inwestycję w szyte buty od zbędnego luksusu, jakim jest kupowanie klejonych butów za 300-400, a czasem nawet 600-700 złotych, na jeden sezon. Drugi powód, dlaczego buty Loake można rekonstruować, jest taki, że rodzina Loake jest dumna z każdej sprzedanej pary butów Loake i chciałaby, żeby każda para służyła klientom jak najdłużej. Pewnie brzmi Wam to nierealnie, że w dzisiejszych czasach, gdy słaba jakość zmusza nas do wyrzucania, a następnie kupowania nowych rzeczy, jest jeszcze na świecie ktoś, komu bardziej zależy, żeby jego towary naprawiać, ale taka właśnie wyjątkowa jest marka i rodzina Loake. Warto również dodać, że obecnie w Polsce, tylko nieliczne marki oferują opcję rekonstrukcji podeszwy, w tym właśnie Loake!

Jak przebiega rekonstrukcja butów Loake (wersja krótka):

  1. Klient przynosi buty Loake do Salonu Loake w Warszawie

  2. Płaci 350/375* złotych (cena uzależniona od rodzaju podeszwy; zawiera koszt przesyłki do i z Anglii)

  3. Po ok 8 tygodniach wraca do Salonu Loake po swoje odnowione buty

  4. Jest szczęśliwy, bo ma swoją ulubioną parę butów, ale „jak nową”

Klienci często pytają, co dokładnie zostanie wymienione w butach. Odpowiadamy – oprócz zupełnie nowej podeszwy i korka, cholewka jest naciągana na oryginalne kopyto, a skóra jest ponownie polerowana. Dodatkowo dostaniecie oczywiście nowe sznurowadła:-) Wielką zaletą jest to, że po rekonstrukcji skóra jest idealnie miękka, tak, że nie trzeba butów ponownie „rozchodzić”.

Jak przebiega rekonstrukcja butów Loake (wersja długa):

Dla koneserów, oferujemy również dokładny opis procesu rekonstrukcji obuwia piosenkarza Jamesa Bagshaw, który pojawił się na oficjalnej stronie FB Loake:

1. Ściąganie starej podeszwy: 

Wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy butów Loake zapraszamy do naszych salonów firmowych w Warszawie, Katowicach i Poznaniu z butami Loake wymagającymi rekonstrukcji, a my z wielką przyjemnością za naszym pośrednictwem wyślemy buty do Anglii po ich drugie (trzecie, czwarte, a nawet i piąte) życie!

#klasycznebuty #wymianapodeszwywbutachLoake #SalonLoake #rekonstrukcjabutow #wymianapodeszwywbucie #eleganckiebutymeskie #wymianapodeszwywbucieangielskim #butyszyte #rekonstrukcjabutowangielskich #SklepLoake #markaLoake #klasycznebutymeskie #butyangielskie #butyLoake #zaletybutowszytych #rekonstrukcjabutowLoake #LoakeWarszawa #Loake

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie