5 rodzajów butów, które powinien mieć każdy student

Poprzednim razem pisaliśmy o 5 parach butów, które powinien mieć każdy biznesman, dzisiaj stworzymy podobny zestaw, ale dla ucznia/studenta. Przy definiowaniu rekomendowanych par, wzięliśmy pod uwagę zasobność portfela oraz tryb życia. Warto jednak od razu wspomnieć, że choć polecane modele, a te które wybierzecie mogą się różnić, to zasada, że buty powinny być dobrej jakości i … czyste, pozostaje niezmienna. W końcu, czy jesteś studentem, czy prawnikiem – jak Cię widzą, tak Cię piszą.

1. Buty (nie całkiem) sportowe

Buty sportowe to najbardziej wszechstronne obuwie dla studenta. Będzie można je wykorzystać przy większości uroczystości, w których student uczestniczy. Polecamy wybrać buty bez wyraźnego brandingu i najlepiej ze skóry.

Jeśli mowa o kolorach, to najbezpieczniejsze będą buty brązowe, szare, bądź czarne. Natomiast, dla osób, które lubią bardziej odważniejsze kolory, warto zaopatrzyć się wtedy w tych kolorów (a tym samym i butów) kilka, gdyż rzadko kiedy taki nietypowy kolor będzie pasował do wszystkich ubrań. Poniżej przykład takich prawie sportowych butów z Zary:

2. Buty zimowe

Gdy nadchodzi zima, śnieg zalega na ulicach miast tygodniami, a co chwilę jakiś tramwaj, czy autobus się psuje, warto zaopatrzyć się w bardziej solidne buty niż trampki. Niekoniecznie mówimy tutaj również o butach, w których chodzimy w góry. Natomiast polecamy wyższe buty ze skóry, takie jak np. sztyblety:3. Czarne, oficjalne buty

Studenci, najczęściej, garniturów codziennie nie noszą, ale są przynajmniej dwa, a dla tych mniej szczęśliwych i cztery, okresy, w których dobry garnitur i buty są na wagę złota. Mówimy oczywiście o sesjach egzaminacyjnych, tam zasada – jak Cię widzą, tak Cię … oceniają nabiera zupełnie nowego znaczenia, a czarne, klasyczne buty mogą stać się kluczem do lepszej (samo)oceny. Dla szczególnie wymagających profesorów polecamy klasyczne oksfordki:

4. Buty żeglarskie, bądź białe trampki na lato

Jeśli kupiliście jakości dobrej buty z punktu #1, to oprócz zimy, pewnie będziecie mogli w nich swobodnie pochodzić i latem. Natomiast, jeśli budżet na to pozwala, warto kupić lżejsze buty na słoneczne dni.  Polecamy, albo białe trampki marki Converse (klasyka, której nie trzeba przedstawiać), albo buty żeglarskie. Doskonale będą się komponować z krótkimi spodenkami.


5. Brązowe, skórzane buty

Kiedy mamy już w szafie cztery podstawowe pary butów, można skusić się na coś bardziej odważnego, jak np. brogsy. Nie są one wprawdzie tak wszechstronne jak trampki, ale do dżinsów będą wyglądać super i na pewną pozwolą się wyróźnić w szarym tłumie.


Co Wy na to? Jakie buty zarekomendowalibyście studentom, albo, jakie sami nosicie?


Zobacz, gdzie możesz już teraz kupić swoją nową parę butów Loake.

#butynawiosne #jakiebutymeskie #butydogarnituru2014 #butyLoakewPolsce #brogsy #butymęskie2014 #LoakePolska #brouge #jakiebutywybracdlastudenta #doczegopasujabrogsy #butyangielskie #butyLoakeOksfordy #jakiebutymusikupicstudent #butyLoake #modnebutynazimę2014 #skorzanebutymeskie

0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie